Pojat 2019

Tervetuloa Helsingin Ponnistus Pojat 2019 joukkueeseen. 

Kaikki uudet pelaajat ovat tervetulleita mukaan joukkueeseen, taitotasosta riippumatta. Voit kokeilla jalkapalloa joukkueen treeneissä maksutta noin kuukauden ajan. Kokeilun voi aloittaa silloin kuin hyvältä tuntuu.  Tutustumisvaiheessa mukaan tarvitset urheiluun sopivat vaatteet, kengät, juomapullon ja halun oppia uutta! 

Ilmoita pelaajan tiedot joukkueenjohtajalle ennen kokeilun aloittamista sähköpostitse.

Vastuuvalmentaja: Bajram Peci
Joukkueenjohtajat: Juhani Nokela ja Hannes Tolvanen. Yhteydenotot: helsinginponnistusp2019@gmail.com

Joukkueen peliryhmät pelaavat kesäkaudella Palloliiton sarjoissa noin kerran viikossa. Talvisin pelataan talviliigaa. Lisäksi osallistutaan turnauksiin ympäri vuoden.

Harjoittelemme kaksi kertaa viikossa: torstaisin ja sunnuntaisin. Tulevien treenien aikataulu näkyy alareunan kalenterissa. 

Treeneissä harjoittelemme pallonkäsittelyä, ryhmässä pelaamista ja kiinnitämme huomiota jalkapallossa tarvittavaan tekniikkaan, kordinaatioon ja kehonhallintaan. 

Kokeilun jälkeen kausimaksu sisältää seuran jäsenmaksun, pelipassin, vakuutuksen, harjoitukset, pelejä ja turnauksia. Kausimaksut maksetaan kahdesti vuodessa. 

Lisäksi pelaajalle on ostettava peliasu (n. 80 euroa) sekä jalkapallokengät, säärisuojat ja pallo. Varusteet saa ostettua Intersport Tammistosta, joko paikan päältä tai nettisivuilta, osoitteesta https://seurakauppa.intersport.fi/seurat/helsingin-ponnistus 

Tervetuloa mukaan! 

Terveisin Ponnistuksen Pojat 2019